نارون کارتن تولید کننده انواع کارتن مادر، جعبه و بروشور می باشد.

چاپ بروشور حرفه ای یکی از موثرترین ابزارهای بازاریابی و برندینگ به شمار می آید . چاپ بروشور ارزان را میتوان یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین عوامل در پیشبرد یک کسب و کار دانست.

بروشور چیست؟

بروشور برگه ای در لت های متفاوت یا کتابچه ای در صفحات متعدد است که برای کسب و کار، موسسه و یا شرکت و خدمات آن میباشد که با معادل فارسی کالانما شناخته شده است بدین معنا که افراد در مورد کسب و کارهای خود، اطلاعاتی جامع و کامل در فرصت کم در اختیار مشتریان و مصرف کنندگان قرار میدهند. بروشورها در مواردی جنبه آموزشی و اطلاع رسانی داشته که برای تبلیغات استفاده میشوند برای مثال ممکن است شما در یک سمیناری شرکت کنید که در انتها آن بروشورهایی را در میان شما پخش کنند. در این خصوص بروشورهای تولید شده در مورد آن سمینار توضیحات کامل کننده ای را ارائه کرده و برای آموزش های بیشتر و شرکت در کنفرانس های بعدی فراخوان داده است که در کنار جنبه اطلاعاتی آن، یک استند تبلیغاتی نیز محسوب میشود.

انواع

بروشورها نمونه های متفاوتی دارند که در برخی موارد با هر دو زبان فارسی و ترجمه انگلیسی چاپ میگردد. امروزه ساخت بروشور در نمونه های بسیار زیبا و طراحی های منحصر به فرد انجام میگیرد زیرا که جذابیت و شکل ظاهری بروشورها اولین گامی است که مشتری و مصرف کننده را ترغیب به خواندن درباره محصول میکند.

معرف محصول: 

یکی از پرکاربردترین انواع بروشورها درباره کالاست. بارها هنگام باز کردن درب جعبه یک دارو بروشوری را داخل آن می بینید که درون آن درباره خود دارو، نحوه مصرف، موانع مصرفی، دما و محل نگهداری و غیره سخن گفته است یا در برخی از محصولات همانند تلویزیون و وسایل الکتریکی مطالبی درباره مراحل نصب بیان شده است. شاید هیچگاه به این بروشورهای اطلاعاتی دقت نکرده باشید اما اینگونه بروشورها حاوی اطلاعات مفید برای مصرف کنندگان میباشند.

محتوای آموزشی: 

حتما بروشورهایی را در انواع کلینیک ها و بیمارستان ها مشاهده کرده اید که اینان حاوی اطلاعاتی درباره مطالب روان شناسی، مسائل حقوقی بیمار، راه های مقابله و پیشگیری با بیماری را آموزش میدهند. اینگونه بروشورها تبلیغات کمتری را به همراه دارند و معمولا اکثر مطالب آنها حاوی آموزش است.

منو غذا: 

امروزه در اکثر کافی شاپ ها و رستوران های مدرن شاهد حذف دفترچه منو غذاها میباشید، این برشورها با این هدف چاپ میشوند تا مشتریانی که تمایل دارند، آنها را با خود ببرند و به گونه ای برای چنین مکانهایی بهترین تبلیغ سیار محسوب میشود.

همانطور که میدانید امروزه برای جلوگیری از زیاده روی در سخن گفتن، مطالب تکراری و همچنین انتقال مطالب و اطلاعات در حجم بالا در زمان اندک از تولید بروشور استفاده میکنند که تولید چنین مواردی تا کنون خروجی های خوبی داشته است.

مزایا استفاده از بروشور

تولید و چاپ بروشور دارای مزایا زیادی است که در ادامه به چندی از آنها اشاره میکنیم:

حمل و نقل آسان:

شما میتوانید انواع بروشورها را در مکان های متفاوت که شامل فروشگاه ها، نمایشگاه ها، سمینار و کنفراس ها پخش کنید. این موضوع باعث میشود شما اطلاعات مثبت و دقیق تری را به حجم از افراد بیشتری ارسال نمایید.

صرفه جویی در هزینه:

یکی از مناسب ترین راه های تبلیغات که در مقایسه با بنرهای آنلاین استفاده میشود، بروشور است. کاتالوگ یک طرح بازاریابی کم هزینه و پر سود است هم چنین این امکان وجود دارد که شما بروشورها را بر اساس بودجه ای متناسب با شرایط خود انتخاب کنید برای مثال بروشورهایی از نوع کاغذی یا لمینتی با کاغذ گلاسه سفارش دهید.

اطلاعات جامع:

یک بروشور زمانی مفید و موثر است که باعث بهبود بخشیدن اعتبار و اهداف موسسه یا کسب و کار مورد نظر باشد. کاتالوگ این امکان را فراهم میکند که اطلاعاتی جامع و دقیق در مورد کسب و کار یا شرکت و همچنین خدمات آن در اختیار مشتریان بگذارید.

طراحی

طراحی بروشور حرفه ای میتواند یکی از عوامل رسیدن به یک فروش حرفه ای تر باشد. تعرفه چاپ بروشور ۳ لت A4 که به وسیله چاپ افست، انجام میشود از قیمت چاپ بروشور که به وسیله چاپ دیجیتال انجام می شود، کمتر می باشد.

برای بررسی قیمت چاپ بروشور باید به عواملی مانند قیمت کاغذ، قیمت چاپ و بررسی امکانات چاپخانه مورد نظر اعم از نوع و مدل دستگاه های چاپ، تخصص پرسنل پرداخت، اینکه چاپ ما به چه شکل قابل انجام است، هم میتواند یکی از عوامل مهم در بررسی قیمت نهایی چاپ بروشور ما باشد. مثلا برای چاپ بروشور میتوان از دو روش چاپ دیجیتال و چاپ افست استفاده کرد؛ اگر بخواهیم چاپ بروشور در تعداد کم و در سریع ترین زمان انجام دهیم از چاپ بروشور بوسیله چاپ دیجیتال استفاده می‌کنیم و اگر بخواهیم چاپ بروشور در تیراژ بالا با قیمت بصرفه و کیفیت بسیار بالا انجام دهیم از چاپ افست برای چاپ بروشور استفاده میکنیم.

استفاده از فونت خوانا:

بهتر است در طراحی از فونت های خوانا و زیبا در سایزهای مناسب استفاده کنید. دقت داشته باشید فونتی که در چاپ یک کاتالوگ استفاده میکنید با نوع شرکت و سازمان هماهنگی داشته باشد. پرهیز از استفاده از فونت های ایتالیک در مدل های پیچیده باعث پایین آمدن خوانایی میشود.

ترکیب رنگ درست:

امروزه تاثیر رنگ در ترغیب کردن مشتریان بسیار افزایش یافته است. رنگ ها یکی از عناصر مهم هر بروشور میباشند که پل ارتباطی مشتریان با برند کالا است. رنگ های شاد و طراحی های جسورانه توانسته اند ذهن مخاطبان را بیش از پیش به خواندن مطالب بروشور ترغیب کنند.

درج لوگو:

هر کاتالوگ که قرار است به تولید برسد و چاپ شود برای یک کسب و کار یا شرکت استفاده میگردد. حال فرقی ندارد که محتوای آموزشی یا تبلیغاتی باشد. چاپ و درج لوگو در قسمتی از بروشور که قابل دیدن و خواندن باشد از مهم ترین ویژگی های یک کاتالوگ مناسب به حساب می آید.

کاغذ مناسب:

کاغذ استفاده شده در هر بروشوری بسته به نیاز مشتری تغییر پذیر است. برای مثال در بروشورهایی که درون جعبه های دارویی استفاده میگردند کاغذی بوده و حاوی یکسری اطلاعات میباشند اما در مقابل رستوران ها یا آژانس های گردشگری معمولا جنس کاغذ استفاده شده گلاسه است تا به راحتی کثیف نشده و یا پاره نگردد.

چرا کاغذ A4 یا A5؟

شاید تا کنون به این فکر کرده اید که چرا اکثر بروشورها در ابعاد کاغذ A4 و A5 به تولید میرسند.خب جواب این سوال به کمتر شدن هزینه بورشور مربوط نیست. زمانی که از کاغذهایی در این سایزها استفاده میکنید در هنگام برش و کات دور ریز کاغذ پایین آمده و حتی گاهی به صفر میرسد که این صرفه اقتصادی در زمان چاپ در تعداد سفارشات انبوه، بسیار چشمگیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *