جعبه و کارتن صابون اهمیت زیادی در زمینه مارکتینگ برند و آمار فروش آن دارد. در صورتی که طراحان حرفه‌ای بر برنامه‌ریزی روند تولید یک جعبه و کارتن بسته بندی فعالیت کنند تا حد زیادی خروجی کار می‌تواند متناسب با نیاز و سلیقه بازار باشد.

بسته بندی جعبه و کارتن صابون

بسته بندی صابون به اشکال مختلفی تولید می‌شوند که از یک جهت به دو نوع تکی و چندتایی تقسیم بندی می‌گردد.

  • تکی

به طور عمده هر نوع بسته بندی با هر مدلی در صورتی که یک عدد صابون را درون خودش داشته باشد، بسته بندی تکی محسوب می‌شود.این نوع بسته بندی معمولا برای صابون‌های لوکس و گران کاربرد دارد. در اغلب موارد روی جعبه های تکی صابون طراحی‌های گرافیکی جذابی انجام می‌شود که در زیبایی ظاهری بسته بندی تاثیر زیادی دارد.

  • چندتایی

برخی از انواع بسته بندی های صابون به نوعی طراحی و تولید می‌شوند که تعداد بیشتری از صابون‌ها در آن قرار می‌گیرند. مثلاً در یک جعبه مقوایی تعدادی صابون در رنگ‌ها و با رایحه‌های مختلف قرار گرفته و به صورت یک جا به فروش می‌‌رسند.

انواع مدل جعبه صابون

مدل‌های مختلف جعبه به شرح زیر است:

  • کاور

کاور صابون نوعی بسته بندی مقوایی است که اطراف صابون را فرا می‌گیرد. این نوع بسته بندی درب ندارد و بخش هایی از صابون قابل مشاهده خواهد بود. برای اینکه این بسته بندی بهداشتی باشد و مشکلی برای کیفیت آن رخ ندهد، در مواردی از مشما یا سلفون استفاده می‌کنند تا حفاظت بیشتری از صابون‌ها انجام شود.

استند صابون بیشتر در فروشگاه‌ها استفاده می‌شود. تعدادی صابون داخل استند قرار گرفته و در معرض نمایش به مشتریان هستند. به همین دلیل روند انتخاب را برای خریداران راحت می‌کنند.

  • جعبه کیبوردی

این جعبه ها معمولاً دارای درب هستند و بعد از قرار گرفتن یک یا چند تا صابون داخل آن درب جعبه بسته می‌شود. در نتیجه آلودگی یا گرد و خاک روی محصولات قرار نخواهد گرفت. این بسته بندی بهداشتی‌تر است و برای انتقال محصولات در مسافت طولانی گزینه بهتری می‌باشد.

جعبه یا کارتن کیبوردی به نسبت تکی یا بسته بندی گروهی کالا انتخاب میگردد.

انواع جنس بسته بندی جعبه صابون

عمده مواد اولیه‌ای که برای تولید جعبه و کارتن صابون کاربرد دارند، موارد زیر هستند:

  • جعبه مقوایی

انواع مقواهایی که در این زمینه به کار گرفته می‌شوند شامل پشت طوسی، گلاسه یا ایندربرد هستند. به طور عمده مقواها در روند تولید بسته بندی انواع صابون نقش پررنگ‌تری دارند. زیرا که وزن صابون‌ها به اندازه‌ای است که بسته بندی مقوایی توان تحمل آن را دارد.

  • جعبه کارتنی

در مواردی از کارتن های لایه دار برای تولید بسته بندی های صابون استفاده می‌شود. این کارتن های لایه دار ضخامت و استحکام بالایی دارند. در نتیجه وزن بیشتری را تحمل می‌کنند.

از سوی دیگر این امکان وجود دارد که برای بسته بندی تعداد زیادی صابون از کارتن مادر استفاده کنند. کارتن مادر به بسته بندی‌هایی در ابعاد بزرگ اشاره دارد که تعداد بیشتری از صابون ها در آن‌ها قرار داده شده و به فروشگاه‌های سطح شهر ارسال می‌گردد.

انواع چاپ کارتن صابون

فلکسویی و افست دو نوع عمده و رایج تولید انواع جعبه و کارتن صابون هستند. به طور کلی به دلیل این که بسته بندی های مقوایی برای پک کردن صابون‌ها بیشتر استفاده می‌شود و چاپ روی مقوا با افست انجام می‌شود، این روش نسبت به تکنیک فلکسو بیشتر به کار گرفته می‌شود.

چاپ فلکسویی در مواردی کاربرد دارد که نیاز باشد بسته بندی ها از کارتن لایه دار و در ابعاد بزرگ‌تر یا به شکل کارتن مادر تولید شوند. در این شرایط تکنیک فلکسویی کارآمدتر است.

در شیوه فلکسو نهایتاً از ۴ رنگ می‌توان بهره مند گشت. اما در افست این محدودیت برداشته شده و طراحی‌های دقیق‌تر و با ظرافت بیشتری قابلیت چاپ دارند.

مدت زمان تولید جعبه و کارتن

حداقل مدت زمانی که یک شرکت کارتن سازی می‌تواند جعبه و کارتن صابون را برایتان تولید کند کاملاً بستگی به حجم کاری شما و سایر عوامل دخیل در روند تولید دارد. برای مثال ابتدا باید مواد اولیه تامین گردد. در ادامه کلیشه، زینک یا هر وسیله و ابزار دیگری که باید در مسیر تولید به کار گرفته شود آماده شود. در نهایت شاهد هستیم که نیروهای تولید در کوتاه‌ترین زمان سفارشات مشتریان را تولید می‌کنند.

در نتیجه نمی‌توان مدت زمانی را برای تمامی انواع سفارشات تعیین کرد. در این موارد باید هنگام ثبت سفارش با تیم فروش هماهنگی‌های لازم را داشته باشید و تاریخ تحویل مرسوله‌ها را از آن‌ها بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *