لیبل، برچسب ظریفی میباشد که بر روی اجناس و کالاهایی که دراطرافمان می بینیم و وجود دارند می چسبانند که این لیبل ها حاوی اطلاعاتی هستند که شامل بارکد محصول، قیمت، آدرس، تلفن و دیگر عوامل میباشند.

در دنیایی که در آن زندگی میکنیم بیش از آن چیزی که فکر میکنید به بسته بندی نیاز است. هر چیزی را که میخواهیم تهیه کنیم درون جعبه و کارتن بسته بندی وجود دارند این بدین معناست که دیگر بسته بندی جزئی از هویت یک کالا میباشد. با یک نگاه اجمالی به دورو برمان همه وسایل و لوازمی که استفاده میکنیم با یک پوشش و یک بسته بندی مطلق به فروش میرسند. خوشبختانه، با گذشت زمان افراد و شرکت ها به این باور رسیده اند که نیاز به این صنعت بسیار بیشتر از از قبل به چشم میخورد و دولت و ارگانها به این موضوع توجه ویژه ای دارند.

لیبل

همانطور که گفته شد لیبل یک برچسب میباشد که بر روی اجناس و کالاهای مختلف چسبانده میشود. باید بدانید که لیبل با تگ تفاوت دارد. همانطور که از اسم آن پیداست برچسب (لیبل) انواع متفاوتی دارد و مدل کاغذی آن بر روی کاغذهایی رولی که پشت آنها چسب دارند، تولید میگردد و بر روی اجناس و کالاها چسبانده میشوند. اما تگ بر روی اجسام توسط نخ و پلاستیک نصب میشوند همانند تگ هایی که بر روی لباس ها دوخته شده اند یا با پلاستیک متصل میشوند. تگ ها قابلیت مصرفی برای همه کالاها و اجسام ندارند و معمولا بر روی لباس ها و منسوجات استفاده میشوند. قیمت لیبل در مقایسه با تگ ها و موارد مشابه ارزان تر بوده و به همین علت اکثر تولیدکنندگان به تولید آنها برای محصولاتشان روی آورده اند.

انواع لیبل

لیبل ها انواع متفاوتی دارند که هر یک در مواردی استفاده میشوند که برای هر یک توضیح مختصری خواهیم داد:

کاغذی (paper label)

یکی از متداول ترین نوع لیبل، برچسب های کاغذی میباشد که شامل انواع مات، گلاسه و نیمه گلاسه در رنگ ها و طرح های متفاوت میباشد این نوع لیبل برای اکثر کالاهای خشک و پاکیزه استفاده میشود برای مثال بر روی میوه ها، لوازم پلاستیکی، شیشه و غیره به چشم میخورند.

حرارتی (thermal label)

یکی دیگر از انواع لیبل که امروزه شاهد آن هستیم لیبل های حرارتی میباشند که این نوع برای موارد آزمایشگاهی و پزشکی استفاده میگردد. یکی از ویژگی های این لیبل ها عمر کم آنهاست که فقط تا چند روز باقی می ماند.

اموال (asset label)

یکی از شایع ترین نوع برچسب، لیب

ل اموال میباشد. اگر در ادارات و شرکت ها به محیط اطرافتان دقت کرده باشید لیبل هایی را روی اموال شرکت همانند سیستم های کامپیوتری دیده اید. این لیبل ها به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی کنده نمیشوند و اگر تلاش زیادی برای کندن آنها صورت گیرد معمولا نصفه کنده شده و تکه تکه میشوند. عمر آنان طولانی تر است و برای سطوح روغنی و چرب مناسب نیستند.

متال (metal label)

لیبل های فلزی و متال از سخت ترین و بادوام ترین نوع لیبل هایی میباشند که در برابر عواملی همانند: نور خورشید، باد، باران و انواع پاک کننده ها مقاوم بوده و در اکثر لوازم خانگی، برقی و خودروها استفاده میشوند.

لیبل وید (void label)

وید یک نوع لیبل امنیتی است و به گ

ونه ای طراحی شده که با کندن با دست کاری برچسب موردنظر یک پیام باطل کننده void نمایش داده میشود که در نوع نقره ای و شطرنجی تولید میگردد. نوع شطرنجی آن با کندن، چسب روی محل مذکور مانده و امکان استفاده مجدد ندارد و در نوع نقره ای آن با کندن برچسب کلمه void روی سطح بر جای می ماند که در این نوع هم محل مذکور دیگر قابل استفاده هیچ گونه برچسبی نیست.

تا اینجا راجع به لیبل و انواع آن سخن گفتیم. که هر یک از این برچسب ها برای محل های خاص استفاده میشوند. برچسب های کاغذی از پرکاربردترین نوع برچسب ها میباشند چرا که هم تولید آنان راحت بوده و هم نحوه چسباندن آسانتری دارند.

لیبل ها یکی از ابزراهای بسیار خوب و مفیدی برای تبلیغات نیز محسوب میشوند. بدین صورت که با تولیدات آنها در نقش ها و طرح های متفاوت و مدرن میتوان بر روی کالاهایی که صادراتی میباشند چسباند. برای مثال تولیدکنندگانی که میوه و صیفی جات صادراتی دارند درخواست تولید لیبل را نیز میدهند تا محصولاتشان شکل ظاهری شکیل تری به خود بگیرند.

درباره ما

شرکت نارون کارتن با بیش از یک دهه تجربه در صنعت چاپ و بسته بندی توانسته است مناسب ترین پک های صادرتی را برای انواع محصولات تولید نماید، برای کسب مشاوره رایگان با کارشناسان این حوزه تماس حاصل فرمایید که در صورت تمایل ثبت سفارش انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *