چاپ سیلک نوعی از چاپ می باشد که در آن از شابلون (استفاده از کلاف چوبی یا فلزی و توری ابریشمی)استفاده می شودکه رنگ از طریق شابلون بر روی سطح چاپ می شود.

چاپ سیلک اسکرین و چاپ سیلک روی کارتن

چاپ سیلک اسکرین همان چاپ سیلک است و روشی برای چاپ تصاویر می‌باشد. در این روش از پارچه یا توری که سوراخ‌های ریز دارد استفاده شده و توری را در قابی ثابت قرار می‌دهند. تصاویر روی توری نقش می‌شود و آن قسمت از تصاویر که نیاز به رنگ ندارند با ماده‌ای مسدود می‌شوند. به این قاب توری شابلون نیز گفته می‌شود.

زیر کار را با فشار کاردک یا غلتک به سطح چاپ شونده انتقال می‌دهند. رنگ تنها از قسمت‌هایی که مسدود نشده کاغذ یا کارتن یا سطح چاپ شونده منتقل شده و تصویر روی آن نمایان می‌شود. از این روش می‌شود روی مواد متعدد مانند پارچه، کارتن، سرامیک، تابلوهای راهنمایی و رانندگی و تابلوهای اسامی خیابان‌ها و پلاک منازل، حروف روی دستگاه‌های صوتی و انواع لوازم و … تا پوسترهای تبلیغاتی تصویر‌ تک رنگ و چند رنگ چاپ کرد.

مزایا چاپ سیلک

از مزایا چاپ سیلک این است که در هنگام نیاز داشتن به تیراژ پایین درچاپ به دلیل بالا بودن قیمت در دیگر چاپ ها به منصرف شدن تولید کننده یا صبر کردن تا موقعی که تعداد سفارش به حد نصاب برسد ولی در چاپ سیلک این موضوع از بین رفته شما میتوانید جعبه یا کارتن خود را در تیراژ پایین با قیمت مناسب و بصرفه معقول سفارش دهید.
موارد استفاده از چاپ سیلک می توان به چاپ روی کاغذ، مقوا، نایلون، نایلکس، پارچه، جعبه کفش، جعبه شیرینی، جعبه خرما، کارتن میوه،کارتن لوازم یدکی، کارتن های مادر و تمامی جعبه هایی که از جنس کارتن اشاره بکنیم.

معایب چاپ سیلک

چاپ سیلک از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد ولی این بصرفه بودن معایبی هم دارد که نمی توان نادیده گرفته شود از جمله این معایب سرعت پایین ، ظرافت کم، رزولوشن پایین، کیفیت نهایی پایین تری نسبت به چاپ فست و محدود بودن در ترکیب رنگ ها و تک رنگ بودن در چاپ می باشد.

گروه کارتن سازی نارون کارتن با اهمیت دادن به رضایتمندی مشتریان خود و کسب آن در بالاترین سطح کیفیت و ثبت آن در رزومه کاری خود توانسته جزو بهترین های کارتن سازی تهران بشمار آید که این افتخار را مدیون رضایتمندی مشتریان خود میداند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *