اهمیت بسته بندی زعفران

بسته بندی محصول از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا پل ارتباطی میان تولید کننده و مصرف کننده است. علاوه بر این کیفیت محصول را حفظ میکند و از آنجایی که زعفران یکی از محصولات صادراتی کشورمان محسوب می شود کارتن بسته بندی زعفران باید به گونه ای باشد که در طول مسیر بر اثر ضربه یا فشار خسارتی به آن وارد نشود یا به گونه ایی باشد که تحت هر شرایطی از کیفیت و خاصیت آن کاسته نشود.

زعفران را میتوان دربسته بندی های مختلفی به بازار های داخلی و جهانی عرضه کرد که از جمله آنها می توان به بسته بندی لمینتی ، پاکت های کاغذی و مقوایی ، دایکاتی ، و … اشاره کرد.

ویژگی های کارتن بسته بندی زعفران صادراتی

در ساخت کارتن بسته بندی زعفران باید به چند نکته توجه کرد:

  • کیفیت زعفران در آن به خوبی حفظ شود.
  • از مقاومت بالای در برابر ضربه برخوردار باشد.
  • اطلاعات محصول نظیر: تاریخ انقضاء، موارد استفاده، نحوه استفاده، آدرس کارخانه، شماره تماس و پل ارتباطی میان تولید کننده و مصرف کننده و … بر روی محصول درج شده باشد.
  • دارای وزن استاندارد باشد.
  • زیبایی ظاهری جعبه بسته بندی حفظ شود.

جنس و طراحی کارتن بسته بندی زعفران باید چگونه باشد؟

جنس کارتنهای بسته بندی زعفران باید به گونه ای طراحی شده باشد که امکان نفوذ هوا و رطوبت به داخل بسته بندی وجود نداشته باشد چون در غیر این صورت از کیفیت محصول کاسته می شود.

کارتن های بسته بندی زعفران باید طوری طراحی شود که محصول در دید مشتری قرار گیرد و مشتری قبل از خرید از لحاظ رنگ و کیفیت محصول اطمینان حاصل کند.

تناسب رنگ ها در طراحی جعبه و زیبایی ظاهری آن باید به گونه ای باشد که خریدار را جذب کند و همچنین ابعاد جعبه بسته بندی زعفران باید مناسب باشد، در ابعاد کوچک اما متفاوت تولید شود که متناسب با مصرف و نیاز خریدار باشد.

         

اهمیت نشان دادن برند محصول در بازار های جهانی

برند محصول از نظر خریدار یک اصل مهم است که باید رعایت شود. پس در بسته بندی باید به این موضوع توجه کرد که کوچک بودن جعبه بسته بندی دلیل بر این نیست که نام تجاری یا برند محصول از دید مشتری پنهان بماند. پس در بسته بندی ها باید سعی شود که برند به طور کامل در دید باشد. چون نام تجاری محصول اعتبار آن در بازار های جهانی به حساب می آید.

طراحی کارتنهای بسته بندی زعفران در سطح داخلی و صادرات

طراحی کارتنهای بسته بندی زعفران هم در بازار های داخلی کشور و هم در بازار های جهانی و صادرات از اهمیت بالایی برخوردار است . چون باید از دو نظر دارای اهمیت ویژه باشد اول اینکه از لحاظ ظاهری باید به گونه ایی باشد که خریدار را جذب خود کند زیرا زیبایی جعبه بسته بندی محصول در مرحله اول مورد توجه خریدار قرار میگیرد و آن را جذب میکند.

نکته دوم اینکه کارتنهای بسته بندی زعفران باید از نظر کیفیت و مقاومت هم در سطح بالایی باشد زیرا در صادرات به دلیل طولانی بودن مسیر امکان ضربه به آن وجود دارد پس باید طوری طراحی شده باشد که در طول مسیر زعفران دچار خسارت نشود.

البته در بازار های داخلی بسته بندی های زعفران اغلب به صورت جعبه های مقوایی کوچک و ارزان قیمت است که اگر به این امر توجه بیشتری شود باعث افزایش ارتقاء سطح تجارت میشود.

نمونه کارتن بسته بندی زعفران

در نارون کارتن انواع کارتن های بسته بندی در سایز ها و رنگ های متنوع با طراحی دلخواه و در تیراژ مختلف متناسب با نیاز و خواسته شما تولید میشود . نارون کارتن نیاز شما را در زمینه کارتن سازی و انواع جعبه بسته بندی را بر طرف میکند . از این رو میتوان به نمونه هایی از جعبه های بسته بندی زعفران اشاره کرد که از جمله آنها بسته بندی لمینتی، پاکت های کاغذی و مقوایی، دایکاتی، و … می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *