کارتن قند برای بسته بندی های قند مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع بسته بندی ها، قند را در برابر ضربات محافظت کرده و از خرد شدن و له شدگی قند جلوگیری می کند و همچنین در کنار این ویژگی ها پک های کارتنی و مقوایی میتوانند محصول حساسی مثل قند را در برابر نم و رطوبت های ممکن ایمن سازد. طرح بسته بندی قند و شکر باید متناسب با همین محصول باشد تا از روی جعبه نیز نوع محصول را بتوان تشخیص داد.

میزان نیاز بشر به قند

تاریخچه ی مصرف قند به کشور هندوستان بر میگردد زیرا در دوران پیشین، نیشکر در هندوستان کشت میشد و مصرف هندوها از نیشکر نسبت به سایر ملت ها و کشورها بیشتر بوده است که آنها از تکه های نیشکر نیز لذت میبردند که بعدها این تکه های نیشکر پس از استخراج و طی فرآیند هایی به یکدیگر چسبیدند و حبه های قند را تشکیل دادند.

امروزه قند یکی از رایج ترین کالا در ایران محسوب میشود و نبود آن در خانه های ایرانی به نوعی غیر ممکن است به این دلیل که مصرف سالانه چای نیز در کشورمان بالا میباشد و به طبع مصرف قند نیز افزایش می‌یابد که اکثر این دو با یکدیگر استفاده میشوند.

قند و شکر یک چاشنی شیرین هستند که بسیار طرفدار دارند نه تنها در چای بلکه در مصارف شیرینی و کیک پزی نیز استفاده میشود. با همه اهمیتی که قند و شکر در صنایع متفاوت دارند اما مضراتی نیز به همراه داشته که اگر این مواد را درست و به اندازه مصرف نکنید دچار مشکلات قند و دیابت میشوید.

مشخصات کارتن و جعبه قند

بسته بندی برای مواد غذایی و خوراکی به نوعی الزامی میباشد زیرا این مواد باید از نظر بهداشتی تضمین شده باشند و نشان سلامت بر روی بسته بندی های آنها به چشم بخورد. انواع بسته بندی های متفاوتی را برای قند مشاهده می کنید که از نوع پلاستیک و کاغذ میباشد. پک های پلاستیکی و بایلونی به دلیل وزن سنگین قند امکان پارگی بسته بندی و آلوده شدن ماده بیشتر است در حالیکه بسته بندی های کارتنی و مقوایی با قابلیت تحمل وزن بیشتر و بهداشتی بودن آنها محبوب ترین گزینه محسوب میشوند چرا که میتواند از قند که یک ماده خوراکی است بخوبی نگهداری کرده و آنرا در برابر ضربات که موجب خرد شدن و له شدگی ماده میشود، حفاظت کند.

ابعاد کارتن قند

کارتن قندها در ابعاد متفاوتی بسته به نیاز مشتری تولید میشوند اما ما میخواهیم به معمولی ترین و پر مصرف ترین آنان اشاره کنیم که در بازارهای فعلی به وفور دیده میشوند.

کارتن قندهای دو کیلویی در ابعاد ۱۴*۱۳*۲۱ به تولید میرسند که در کارتن ۲ لایه و یا کارتن سه لایه در بازارها موجود میباشند.

کارتن قند های سه کیلویی در ابعاد ۱۴*۱۵*۳۰ تولید میشوند که برای مصرف از کارتن های سه لایه به عرصه تولید رسیده و در بازار های هدف استفاده میشوند.

در آخر نیز کارتن قند پنج کیلویی را در بازار مشاهده میکنید که در ابعا ۱۷*۱۶*۳۴ بوده و از کارتن ۵ لایه برای بسته بندی هایشان استفاده میشوند.

محاسبه دقیق کارتن و جعبه قند به داشتن ابعاد (طول، عرض و ارتفاع)، نوع کارتن و لایه های آن و هم چنین لمینتی بودن جعبه ها بستگی دارد که یک تولید کننده با توجه به نیاز خاص خودش میتواند اطلاعات مورد نظر خود را با کیفیت خوب تحویل بگیرد.

انواع کارتن قند

جعبه و کارتن قند در انواع متفاتی وجود دارند و تنوع چاپ آنها بسیار است. جعبه و کارتن قند را میتوان بدون هیچ گونه طرح و رنگی با چاپی ساده ارائه کرد یا میتوان با طرح ها و رنگهای شفاف و زیبا با جعبه های لمینتی صادر کرد.

تولید کنندگانی که در زمینه صادرات فعالیت دارند میدانند که جعبه لمینتی میتوانند تاثیر بسزایی را در فروش داشته باشند چرا که در بسته بندی این نوع جعبه ها از طرح های زیبا در دل رنگ های جذاب استفاده شده است. جعبه های لمینتی سلفون دار نیز میتوانند محصول را در برابر رطوبت و نم حفظ کنند زیرا سلفون نوعی پلاستیک نازک بوده که یک عایق در برابر رطوبت به حساب می آید.

طراحی کارتن قند

طراحی و زیبایی دو عامل هستند که در دل یکدیگر قرار گرفته اند به گونه ای که در دل طراحی عامل زیبایی نمود پیدا میکند. هر بسته بندی طراحی خاص خود را می طلبد به طوریکه در دل طراحی مواد خوراکی مثل قند، بودن نام تجاری، داشتن تصویر از کالا، مواد تشکیل دهنده، قیمت، تاریخ انقضا و غیره از عوامل مهم در توضیحات روی پک به حساب می آیند.

کیفیت نوع جعبه مقوایی قند نیز حائز اهمیت است مخصوصا در بخش صادرات یکی از نکات اولیه و اساسی بوده زیرا همانطور که میدانید قند یک ماده خوراکی است که بهداشتی بودن آن بسیار مهم است بنابراین کیفیت جعبه باید به گونه ای باشد که تهویه برای جعبه تعبیه شود تا هوا درون بسته بندی در جریان بوده و قند سالم و با همان کیفیت بدون بو و مزه کهنگی به دست مصرف کنندگان برسد، پس کیفیت کارتن قند را بخش تولید میتواند تضمین کند که مدت زمان ذخیره سازی تا رسیدن به مقصد باعث لطمه به کالا نشود.

سخن آخر …

نارون کارتن با بیش از یک دهه تجربه در بخش جعبه سازی، کارتن سازی و چاپ و بسته بندی در کنار تیم متخصص، میتواند به شما عزیزان در انتخاب بهترین نوع بسته بندی کمک های شایانی را ارائه نماید که میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات تکمیلی توسط بخش تماس با ما از تجربیات کارشناسان این حوزه بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *