در ابتدایی ترین سال‌های ورود ژله به ایران، این محصول تنها به صورت خانگی تولید میشد، اما با گذشت زمان و با اختراع دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی ساخت پودر ژله، این محصول به طور گسترده و انبوه در فروشگاه‌ ها و سوپر‌ مارکت‌ها عرضه شد. به طوری که امروزه ژله به عنوان یکی از محبوب ترین تنقلات بین کودکان و بزرگسالان شناخته می‌شود.

جعبه های پودر ژله در دسته بسته بندی‌های مواد غذایی قرار دارند که تولید آنها نیازمند رعایت اصول بهداشتی و طراحی منحصر به فردی می‌باشد تا مشتری از میان انبوه برند‌های مختلف و بسته بندی‌های معمولی، پودر ژله برند شما در سبد خرید او قرار گیرد.

 

توقع مشتری از بسته بندی پودر ژله‌

قطعا همیشه دیده اید که در جشن تولد‌ها، تالارها، رستوران ها ژله سرو میشود. مصرف ژله در ایران در سال‌های اخیر ۸.۳ درصد افزایش داشته که همین سرانه مصرف باعث شده تا جعبه بسته بندی‌ پودر ژله به مقوله‌ی بسیار مهمی تبدیل شود. اما چرا؟

توقعی که مشتری از جعبه پودر ژله دارد شامل حفاظت از محصول و درج توضیحاتی مانند تاریخ تولید، تاریخ انقضا و نحوه استفاده میباشد تا بتواند محصول را بدون هیچ آسیب احتمالی استفاده و تجربه خوشمزه‌ای بدست آورد.

 

 

جعبه مناسب بسته بندی پودر ژله

انواع مختلفی از جعبه‌های مقوایی برای بسته بندی پودر ژله قابل تولید هستند که رایج ترین آنها جعبه های مکعب مستطیلی و مقوای پاکتی قفل دار می باشند.

جعبه های مکعب مستطیلی از مدل های جعبه درب دارویی ته قفلی هستند که درب این جعبه‌ها به بدنه متصل و از قسمت بالای جعبه باز و بسته می‌شوند، همچنین قسمت انتهایی لبه‌هایی دارد، که در هم قفل می‌شوند و مانع از افتادن کالای درون جعبه به بیرون خواهند شد. در مقابل مدل جعبه‌های پاکتی قفل دار، شبیه به صندوقچه‌ای می‌باشند که کف آنها برای ایمنی پودر های ژله کاملا بسته است و از قابلیت جعبه‌های ته قفلی استفاده نموده تا از نفوذ عوامل خارجی مانند اکسیژن یا رطوبت به داخل جعبه جلوگیری شود.

در برخی فروشگاه‌ها و سوپر مارکت‌ها، برند‌هایی وجود دارند که در ساخت جعبه مقوایی پودر ژله از مقوای پشت طوسی استفاده می کنند که این مقوا کمی برای پودر ژله که در دسته مواد غذایی قرار دارد، ریسک آور است به ویژه وقتی میدانیم که پودر ژله به راحتی تحت تاثیر هر عاملی ( حتی با اینکه درون نایلکس نیز گذاشته می‌شود) قرار می‌گیرد.

به همین دلیل مقوای ایندربرد که دو رو سفید است و در نگاه اول حس بهداشتی بودن را به مشتری منتقل می کند را به عنوان جایگزین مقوای پشت طوسی میتوان استفاده کرد.

 

کارتن مادر جعبه پودر ژله

پودر ژله در طعم‌های مختلفی تولید میشود و برای هر کدام نیز میتوان بسته بندی مخصوصی سفارش داد. اما افرادی که طرفدار ژله هستند، گاهی اقدام به خرید جعبه‌های پودر ژله به صورت عمده معمولاً ۲۰، ۲۵ و ۵۰ عددی می کنند که برای بسته بندی این جعبه‌های کوچک همیشه از کارتن مادر یا سینی مقوایی استفاده می‌شود. برای تولید کارتن‌های مادر به دلیل ابعاد بزرگترشان و بسته به وزن جعبه محصولات، از ورق کارتنی ۳ لایه و ۵ لایه استفاده می‌شود.

چاپ و طراحی کارتن پودر ژله

یکی از اصلی ترین اقداماتی که در هنگام تولید کارتن پودر ژله انجام می‌شود، چاپ و طراحی کارتن است. چرا که انتخاب یک کارتن بسته بندی پودر ژله مناسب برای قرار گیری در قفسه‌های فروشگاه‌ها و سوپر مارکت ها پایان مسیر نیست، بلکه ابتدای آشنایی مشتری با برند یک کسب و کار است که از اینجا به بعد را میتوان با انتخاب یک روش چاپ منحصر به فرد تکمیل کرد.

برای جعبه‌های مقوایی میتوان از دو تکنیک موجود در صنعت چاپ یعنی چاپ افست با فرآیند لمینت و فلکسو استفاده کرد. با این حال افست به دلیل طیف رنگی گسترده ای که دارد، جلوه منحصر به فرد تری را به کارتن بسته بندی پودر ژله میدهد که به آنها کارتن لمینتی گفته میشود.

اما برای کارتن های مادر اکثرا از چاپ فلکسوگرافی استفاده می‌شود و با آنها کارتن فلکسویی گفته میشود.

سخن آخر …

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با تمام نکات قبل از خرید و سفارش کارتن بسته بندی پودر ژله‌های طعم دار آشنا نماییم. انتظار می‌رود با مطالعه این نوشتار توانسته باشید تا اینجای کار، بهترین جعبه بسته بندی پودر ژله را از میان جعبه‌های معرفی شده، انتخاب کرده باشید.

نارون کارتن با هدف تولید و ساخت جعبه های بسته بندی انواع بازار داخلی و صادراتی با گروهی مجرب و ماشین آلات روز جهان، بهترین نوع جعبه را در مرحله پایانی تحویل مشتری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *