جعبه بسته بندی مواد غذایی

مواد غذایی یکی از مهمترین و اصلی ترین نیازهای جوامع بشری است و نیازمند این است که در نهایت دقت بسته بندی شود تا از فساد آنها جلوگیری شود. برای بسته بندی مواد غذایی از جعبه استفاده می شود. جعبه بسته بندی مواد غذایی یکی از مهمترین جعبه ها است که در هنگام تولید آنها از مواد اولیه باکیفیت استفاده می شود تا بهترین نوع جعبه برای بسته بندی غذاها باشد. بسته بندی و شکیل بودن کارتن های بسته بندی در تمامی صنایع مهم است اما در صنایع غذایی به طور خاص به جعبه مواد غذایی (کارتن بسته بندی) اهمیت داده می شود. چرا که با هدف محافظت و ایجاد مقاومت در برابر ضربه و نیازهای بیولوژیکی مواد غذایی ارائه می شود. همچنین این کارتن بسته بندی مواد غذایی نقش مهمی در جلب مشتری و افزایش فروش دارد.

یکی از بهترین راه هایی که می توان نظر مشتری را به سمت کارتن محصولات غذایی خود جلب کرد، اهمیت دادن به ظاهر محصولات است. این که شما بتوانید یک بسته بندی بسیار زیبا و جذاب داشته باشید و در کنار آن برند خود را به مشتریان معرفی کنید می توانید خیلی سریع نظر مشتری را به خود جلب کنید. این نکته را در نظر بگیرید که علاوه بر کیفیت خوب محصول، داشتن بسته بندی با ظاهر زیبا و جذاب هم بسیار مهم است. در اینجاست که چاپ بسته بندی مواد غذایی اهمیت پیدا می کند.

برای این که بتوانید محصول خود را به مشتریان معرفی کنید بهتر است که اطلاعاتی را بر روی جعبه بسته بندی مواد غذایی خود درج کنید. چرا که اگر مشتری اطلاعاتی در رابطه با محصول شما نداشته باشد رغبتی برای خرید آن پیدا نمی کند. همیشه سعی کنید بسته بندی را که انتخاب کنید زیبا و البته جدید باشد و مشتری آن را قبلا ندیده باشد تا بلافاصله بعد از دیدن آن به طرف او جذب شوند و آن را خریداری کنند.

یکی از علل تاثیرگذار در انتخاب یک بسته توسط مشتری طرح و چاپ بسته بندی مواد غذایی می باشد. در این مورد باید گفت که شرکت های چاپ و بسته بندی مواد غذایی باید بدانند متفاوت بودن در طرح و بسته بندی می تواند سهم بسزایی از بازار را به آنها اختصاص دهد از این رو کارتن بسته بندی مواد غذایی را به عنوان یک هزینه نباید دید بلکه به دید یک سرمایه گذاری برای آن باید هزینه کرد.

نکات بسته بندی محصولات صنایع غذایی

بسته بندی که انتخاب می کنید باید در عین این که زیبا و جذاب باشد به راحتی باز شود و مشکلی برای مشتری در هنگام باز کردن آن به وجود نیاید. همچنین باید ویژگی های محصول را به خوبی نشان دهد، این که آیا محصول تازه است یا یخ زده! علاوه بر این ها باید در هنگام خرید به مشتری یک حس خوب را منتقل کند. جعبه بسته بندی مواد غذایی در واقع مانند یک شناسنامه برای معرفی محصول و برند عمل می کند.

بهترین نوع جعبه یا کارتن برای بسته بندی محصولات صنایع غذایی استفاده از کاغذ و مقوا است، چرا که این نوع بسته بندی ها از نظر بهداشتی مورد تأیید وزارت بهداشت غذا و دارو است و همچنین جزو مواد تجزیه پذیر هستند و آلودگی برای محیط زیست ندارند.

                       

اهمیت تولید جعبه و کارتن بسته بندی مواد غذایی

امروزه مشتریان از گزینه های نوآورانه استقبال می کنند. شرکت های چاپ و بسته بندی مواد غذایی توجه زیادی به علم صحیح بسته بندی مواد غذایی می کنند. بسته بندی از ورود میکرو ارگانیسم ها، هوا، رطوبت و سموم جلوگیری کرده و از مواد غذایی در برابر صدمه یا آلودگی محافظت می کند. همچنین از ریختن و نشت محصول جلوگیری می کند. تغذیه، مواد تشکیل دهنده و قیمت فروش نه تنها برای مصرف کننده بلکه برای فروشگاه های مواد غذایی نیز مهم است.

از بارکد فروشگاه ها برای ردیابی موجودی و فروش کمک می گیرند. جعبه بسته بندی ماده غذایی نقش مهمی در حفظ و فروش یک محصول دارد. بسیاری از شرکت های چاپ و بسته بندی مواد غذایی به دنبال یک سرویس بسته بندی هستند تا به آنها در دستیابی به بهترین کیفیت بسته بندی موجود کمک کند. مزایای یک شرکت سازنده شامل هزینه، سرعت، کیفیت و نوآوری است.

جعبه و کارتن بسته بندی مواد غذایی یک وسیله ضروری برای حفظ کیفیت مواد غذایی، به حداقل رساندن ضایعات مواد غذایی و کاهش مواد نگهدارنده مورد استفاده در مواد غذایی است. بسته بندی عملکردی مهمی در تهیه غذا، محافظت در برابر آسیب های شیمیایی و جسمی و در عین حال ارائه اطلاعات ضروری برای مصرف کنندگان و بازاریابان است.

بسته بندی همچنین یک ماده مهم را فراهم می کند که به وسیله ی آن تولید کنندگان می توانند اطلاعاتی در مورد ویژگی های محصول، محتوای مواد مغذی و اطلاعات مواد تشکیل دهنده ارائه دهند.

کارتن محصولات غذایی

کارتن های محصولات غذایی از شکل های مختلف و با اندازه های مختلف در نارون کارتن تولید می شوند. این کارتن ها معمولا به صورت بیرون بر تولید می شوند و همچنین کارتن ها درب دار هستند و برای نگهداری غذا استفاده می شود. این کارتنها شامل کارتن غذای تک پرسی، دو پرسی، سه پرسی و دورپیچ ظرف سالاد و غیره هستند.

در صنعت مواد غذایی لازم است مواد تولیدی کارتن ( کارتن محصولات غذایی ) با توجه به استفاده و کالای مورد بسته بندی تعیین گردد، که آیا لازم است از مواد اولیه بهداشتی استفاده شود و یا از مواد بازیافتی ( که قطعا قیمت کارتن را کاهش می دهد )، عموما در مواردی که کالا در کارتن مادر بسته بندی می شود از مواد بازیافتی استفاده می گردد.

این جعبه های مواد غذایی نیازمند شکل ظاهری، جنس، چاپ، رنگ و حتی علامت روی کارتن با توجه به محصول تولیدی برای جلب نظر مشتری در نگاه اول بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین مقاومت کارتن باید با وزن محصول، رطوبت، دما، نور در نحوه انبار و ارسال مرسوله مطابقت داشته باشد.

ویژگی های جعبه های بسته بندی مواد غذایی

رعایت استاندارد های بهداشتی:

در هنگام تولید جعبه مواد غذایی، از مقوای ایندربرد استفاده می کنند که مناسب ترین نوع برای تولید این نوع جعبه ها است.

استفاده از کرافت و کاغذ :

برای این که بتوان کیفیت و طعم و بوی غذا را به بهترین شکل ممکن حفظ کرد. کرافت بهترین گزینه است چرا که کاملا بهداشتی است. کارتن هایی که برای غذاهای فست فودی استفاده می شود غالبا از این مقوا است.

تحویل فوری:

برای این که بتوان سالم بودن غذاها را تضمین کرد باید جعبه و کارتن بسته بندی محصولات غذایی را طوری ساخت که در نگهداری غذا مقاومت خوبی از خود نشان دهند.

طراحی و چاپ بسته بندی مواد غذایی

نارون کارتن با دارا بودن طراحان ماهر می تواند به تولید کنندگان مواد غذایی برای داشتن یک طرح بسیار زیبا و جذاب کمک کند. همان طور که در بالا هم اشاره کردیم بسته بندی از اهمیت ویژه ای برخوردار است حال اگر شما یک طرح بسیار مدرن و جذاب را با یک چاپ با کیفیت و به کمک رنگ های مختلف بر روی بسته بندی چاپ کنید می توانید مشتریان زیادی را به سمت محصولات خود بکشانید.

برای چاپ بر روی بسته بندی های مواد غذایی از چاپ افست و چاپ لمینتی استفاده می شود. البته برای داشتن تصاویر جذاب و با کیفیت از چاپ لمینتی بیشتر استفاده می شود. چرا که این چاپ بسیار باکیفیت است و تصاویر بسیار واضح و خیره کننده ای را بر روی کارتن ها چاپ می کند.

قیمت جعبه مواد غذایی

شما می توانید برای کسب آگاهی از قیمت کارتن محصولات غذایی یا هر کارتنی که نیاز دارید به سایت نارون کارتن مراجعه کنید ما در نارون کارتن برای شما مشتریان عزیز فرصتی فراهم کرده ایم تا در کوتاه ترین زمان به صورت آنلاین استعلام قیمت را انجام دهید و از قیمت واقعی جعبه و کارتن بسته بندی مواد غذایی مطلع شوید.

کارتن سازی نارون کارتن

نارون کارتن یکی از شرکت های تولید جعبه مواد غذایی است که سال های زیادی در در این زمینه فعالیت کرده و توانسته است اعتماد مشتریان را به خود جلب کند. نارون کارتن جعبه های بسته بندی مواد غذایی را با بهترین مواد اولیه تولید می کند،کارتن های تولیدی در وهله اول به شکل کارتن بسته بندی سفید تولید می شوند و بعد از آن طرح های مد نظر مشتریان را با بالاترین کیفیت بر روی بسته بندی محصولات چاپ می شود.

صحبت آخر …

جعبه بسته بندی مواد غذایی دارای مزیت های بسیار زیادی است و شما با خواندن این مطلب می توانید از مزیت ها و ویژگی های آن آگاهی پیدا کنید. همچنین می توانید جهت سفارش و چاپ بسته بندی مواد غذایی اقدامات لازم را انجام دهید. چرا که این بسته بندی های تولیدی با داشتن طراحی های زیبا باعث افزایش فروش مواد غذایی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *