کارتن کشمش و جعبه های آن جز بسته بندی های مناسب خشکبار محسوب میگردند که با این پک ها به تمامی نقاط کشور ارسال میشوند. صادرات خشکبار کار سخت و دشواری نیست اما از آنجایی که این مواد به رطوبت حساس اند اصول خاصی برای حمل و نقل شان وجود دارد.

کارتن بسته بندی کشمش

کارتن کشمش در کنار جعبه های مقوایی آن یکی از بسته بندی های این ماده غذایی محسوب میشود که اکثرا این کارتنها در وزن های ۱۰ و ۸ و ۵ کیلویی به عنوان کارتن مادر استفاده میشوند و همچنین در صادرات نیز برای حمل و نقل بهتر و آسان تر میتوانند از کارتن مادرها و جعبه های مقوایی آن برای مصارف فروشگاهی استفاده کرد.

طراحی کارتن بسته بندی کشمش

همانطور که میدانید کشمش نیز جز خشکبار محسوب میشود و این موادغذایی جز موارد صادراتی هستند و صادراتشان سود اصلی آنهاست. همانطور که میدانید بحث صادرات از بازارهای داخلی کاملا جداست، این بدین معنا نیست که کارتن و بسته بندی های داخلی از کیفیت ضعیف تری برخوردار باشند اما برای صادرات محصولات مخصوصا موادغذایی توجه ویژه ای به طرح و نوع بسته بندی میشود که در ادامه توضیح خواهم داد.

کشمش به عنوان یک ماده غذایی که باید بهداشت آن در تمامی مراحل از جمله تولید، بسته بندی، عرضه و توزیع رعایت گردد، نوع بسته بندی و کارتن آن میبایست بهداشتی باشد. برای این منظور معمولا از مقوای ایندربرد که به مقوای بهداشتی نیز معروف است استفاده میکنند. برای بسته بندی خشکبار باید از پک هایی بهره گرفت که از یک لایه سلفون پوشیده شده اند. سلفون استفاده شده بر روی کارتن و مقوا اجازه نفوذ آب و رطوبت را به محصول نمیدهد و کالای درجه یک شما با بسته بندی با کیفیت به دست مشتریان میرسد.

به نظر می رسد جعبه هایی که به صورت دایکات برش داده می شوند و طراحی حرفه ای دارند، ظاهر جذاب تر و طراحی زیباتری داشته باشند. طراحی کارتن های لمینتی در اغلب موارد کاملا ساده بوده و شامل کارتن هایی با طراحی سنتی می گردد این در حالی است که کارتن لمینت به علت ضخامت مناسب قابلیت طرح پذیری بالایی دارد.

اگر می خواهید در عرصه تجارت هوشمندانه عمل کنید پیشنهاد می کنیم به کیفیت محصول و کیفیت بسته بندی توجه کنید. کیفیت بسته بندی اعم از طراحی جعبه و کیفیت متریال آن است.

چاپ کارتن کشمش

چاپ روی کارتن باید با نوع محصول مطابقت داشته باشد. ما انواع مختلفی از کشمش های خوراکی را داریم. کشمش پلویی و کشمش سبز که در انواع آجیل بکار می رود مهمترین دسته بندی صورت گرفته در این عرصه هستند. ارائه یک تصویر مناسب از کشمش پلو و یا آجیل می تواند یک طرح زیبا روی کارتن باشد.

مهمترین بخش از چاپ، به طور کل در بسته بندی آجیل و به خصوص کارتن کشمش، به معرفی برند و واحد تولیدی اختصاص دارد. شما باید به برترین شیوه ممکن برند خود را به مشتری معرفی کنید. لوگو و نماد شرکت شما باید روی کارتن بدرخشد و در معرض دید مشتری قرار گیرد.

درج مشخصات واحد تولیدی، تلفن تماس، فکس، آدرس و دیگر راه های ارتباطی نیز از جمله مواردی هستند که باید روی جعبه چاپ گردد. شما می توانید به سلیقه خود موارد دیگری را برای چاپ روی کارتن کشمش اضافه کنید. همچنین امکان سفارش جعبه ساده و بدون چاپ نیز وجود دارد.

نکات مهم بسته بندی کشمش

همانطور که در مطالب فوق گفته شده مواد غذایی همانند آجیل و خشکبار از نظر کیفیت بسته بندی باید تضمین شده باشند به همین دلیل بهداشت آنها در الویت قرار دارد که درباره این مورد توضیح داده شده است.

نکته بعدی توجه به وزن بار است. در اصول استاندارد، حمل و نقل کارتنهای بیش از ۱۰ کیلوگرم را اصلا توصیه نمیکنند زیرا بسته بندی در وزن های بالا خسارت های احتمالی را به دنبال دارد. برای مثال ممکن است کارتن ها در حمل ونقل دچار پارگی شوند یا محصول درونی آن مثل کشمش از داخل جعبه سرریز گردد. استانداردهای بین المللی استفاده از کیسه های نایلونی را برای حمل خشکبار همانند کشمش را ممنوع کرده اند زیرا با این نوع بسته بندی ها محصول موردنظر با دریافت رطوبت هوا، قارچ و کپک را خواهند داشت.

سخن آخر …

نارون کارتن در کنار گروه تولیدی فعال و کوشا با در اختیار داشتن تجهیزات و ماشین آلات مدرن در تلاش است بهترین بسته بندی ها را برای محصولات متعدد به تولید برساند. از این رو اگر تولیدکننده محصولاتی همانند آجیل و خشکبار هستید میتوانید در بخش تماس با ما از واحد فروش نارون کارتن برای انتخاب محصولات خود مشاوره رایگان دریافت نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *