کشور ما ایران یکی از کشورهای چهار فصل است و رشد بسیاری از میوه ها در کشور به خوبی انجام می شود. سیب هم یکی از میوه های بسیار خوش مزه و مهم در سبد غذایی مردم است. تولید انبوه این میوه در شمال غرب کشور انجام می شود. همانطور که می دانید میوه ها جزو محصولاتی هستند که بسیار آسیب پذیر بوده و با اندک فشاری آسیب می بینند. به همین جهت باغداران برای اینکه بتوانند این میوه را صحیح و سالم به دست مشتریان خود برسانند از کارتن سیب جهت بسته بندی آن استفاده می کنند.

کارتن بسته بندی سیب درختی برای حمل و جا به جایی سیب ها از باغ تا فروشگاه ها و مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد. از جعبه بسته بندی سیب درختی حتی برای صادرات سیب به کشورهای دیگر هم استفاده می کنند.

کیفیت یک کارتن سیب به چه عواملی بستگی دارد؟

برای خرید یک کارتن سیب باکیفیت و عالی، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • کارتن های سیب باید محکم و بادوام باشند. این نکته به شدت در رابطه با خرید کارتن سیب صادراتی صدق می کند.
  • در داخل بسته بندی باید جای هر سیب به صورت مجزا مشخص شده باشد.
  • بر روی کارتن ها باید جای دسته قرار داده شود تا کیفیت بسته بندی، توزیع و حمل آن افزایش پیدا کند.
  • جنس کارتن ها باید از مقوا باشد تا مانع از جذب رطوبت شود و از پلاسیدگی سیب ها جلوگیری کند.
  • کارتن ها را باید به گونه ای برش دهند که در زمان جابجایی فشار وارد از کارتن های بالایی سبب آسیب به میوه های کارتن های پایین تر نشود.

طبیعی است که همواره قیمت کارتن سیب، با کیفیت آن رابطه مستقیم دارد. اما همیشه باید در نظر بگیریم که پرداخت هزینه ای ناچیز برای خرید کارتن سیب با کیفت، ما را از خطر زیان های بزرگتر مصون می دارد.

از چه نوع کارتن هایی می توان برای بسته بندی سیب درختی استفاده کرد؟

کارتن سلولزی

گاهی اوقات شرایطی پیش می آید که شما باید بعد از برداشت سریعا محصولات را برای مشتریان خود ارسال کنید و برای اینکار باید از کارتن های سلولزی استفاده کنید. کارتن های سلولزی جهت جا به جایی این میوه در داخل کشور کاربرد دارند و از آنجایی که قابل بازیافت اند، طرفداران زیادی دارند. البته برای بسته بندی سیب صادراتی اینگونه کارتن ها مفید نیستند.

 کارتن دایکاتی

کارتن های دایکاتی جزو آن دسته از کارتن هایی هستند که بدون دخالت انسان و تنها با دستگاه ساخته می شوند. جهت تولید بسته بندی سیب صادراتی استفاده از این نوع کارتن می تواند بسیار سودمند باشد.

کارتن لمینتی

کارتن لمینتی مقاومترین و با کیفیت ترین کارتنی است که می توان از آن به عنوان کارتن بسته بندی این میوه استفاده کرد. این نوع کارتن ها از ورود آب و رطوبت به داخل جعبه بسته بندی سیب درختی جلوگیری می کنند. در حال حاضر استفاده از کارتن لمینتی یک از بهترین راهکارها جهت بسته بندی سیب صادراتی است.

بهترین بسته بندی برای سیب کدام است؟

میوه ها در مقابل دیگر اقلام غذایی از سرعت تخریب بالاتری برخوردار هستند و کیفیت ظاهری آنها به شدت دچار تغییر می شود. از آنجایی که سیب، وزن بیشتری نسبت به حجم اشغال شده دارد برای بسته بندی آن لازم است که حتما از کارتن های پنچ لایه و یا حتی الامکان از کارتن های هفت لایه استفاده شود. کارتن های دایکاتی برای بسته بندی سیب ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این کارتن ها قابلیت جذب رطوبت سیب و جلوگیری از پلاسیدگی آنها را دارند. کارتن های سیب دایکاتی به گونه ای طراحی می شوند که از حداقل فشار به سیب ها و ورود رطوبت به لایه های میانی جلوگیری کنند.

چاپ بر روی کارتن سیب

هر چه چاپ بر روی کارتن باکیفیت تر باشد نشان دهنده ارزش و اهمیت شما به محصول و مشتری است. طرح روی کارتن ها را می توانید خودتان پیشنهاد کنید و یا از طراحان نارون کارتن کمک بگیرید. کارتن سازی های معتبر این توانایی را دارند که اطلاعات و تصاویر مورد نظر تولید کنندگان را با بالاترین کیفیت بر روی کارتن های سیب چاپ کنند. بهتر است یک علامت تجاری و یا یک برند برای محصولات خود انتخاب کنید و آن را با بالاترین کیفیت بر روی محصولات خود چاپ کنید.

چاپ کردن اطلاعات با بالاترین کیفیت و بهترین شکل می تواند شما را در بازار رقابتی در سطح بالاتری قرار دهد؛ بنابراین شما باید علاوه بر کیفیت بسته بندی، به طراحی و چاپ بر روی آن هم توجه ویژه ای کنید. برای چاپ می توانید از یک تا چهار رنگ استفاده کنید و بهترین نوع چاپ، چاپ لمینتی است که می تواند اطلاعات و تصاویر شما را با بهترین کیفیت بر روی بسته بندی های شما درج کند.

بسته بندی کارتن سیب صادراتی

اصولا میوه های صادراتی همیشه باید کیفیت بالایی دارند. علاوه بر میوه ها بسته بندی آنها نیز باید از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشد. امروزه برای بسته بندی سیب های صادراتی از جعبه های مقوایی باکیفیت استفاده می شود. کیفیت مقوایی که استفاده می شود بسیار مهم است. ضخامت مقواها باید به اندازه ای باشد که بتواند وزن میوه ها را تحمل کند. سیب نسبت به دیگر میوه ها از وزن بیشتری برخوردار است و برای صادرات باید مسافت طولانی را طی کند به همین دلیل تولید کارتن های بسته بندی صادراتی همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

 دستگاه تولید کارتن

دستگاه هایی که برای بسته بندی سیب مورد استفاده قرار می گیرند بیشتر دستگاه های دایکاتی هستند که اشکال هندسی را بر روی مقواها برش می دهند و کارتن های مناسبی را برای عرضه سیب به بازار تولید می کنند. ایده های بسیاری برای کارتن های بسته بندی وجود دارد که شما می توانید طرح های مورد نظر خود را به شرکت های کارتن سازی سفارش دهید. کارتن های که در ابتدا توسط دستگاه ها تولید می شوند به صورت کارتن قهوه ای و کارتن سفید هستند و بعد بر روی آنها عملیات چاپ انجام می دهند. فروش کارتن سیب درختی بصورت سفارشی نیز در نارون کارتن انجام می شود.

قیمت کارتن سیب

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم از کارتن های لمینتی، دایکاتی و سلولزی برای بسته بندی این میوه استفاده می کنیم؛ که هر کدام از این کارتن ها بر اساس ویژگی هایی که دارند، از قیمت های متفاوتی هم برخوردار هستند.
قیمت کارتن سیب صادراتی مسلما از قیمت جعبه بسته بندی غیر صادراتی بیشتر است.

چراکه در تولید آنها از لایه های بیشتری استفاده شده و مسلما چاپی هم که برای درج اطلاعات بر روی آن انتخاب می شود می تواند قیمت را بالاتر ببرد.
در واقع می توان گفت قیمت کارتن ۷ لایه از ۵لایه بیشتر و ۵ لایه از کارتن ۳ لایه بیشتر است. در حال حاضر قیمت ها در بازار نوسانات زیادی دارد و شما اگر می خواهید از قیمت جعبه سیب درختی اطلاع پیدا کنید می توانید با کارشناسان ما در نارون کارتن تماس حاصل فرمایید و اطلاعات مورد نیاز خود را از آنها دریافت نمایید.

خرید کارتن سیب

در صورتی قصد خرید کارتن سیب صادراتی، بهترین کارتن های دایکاتی یا حتی ساده ترین کارتن ها برای بسته بندی محصولات خود را دارید، می توانید به نارون کارتن مراجعه کنید. فروش کارتن سیب، در نارون کارتن، با خاص ترین طرح ها، بهترین کیفیت ها و نازلترین قیمت ها به شما عرضه می شود.

جعبه بسته بندی سیب درختی که توسط نارون کارتن تولید می شود از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و امکان چاپ و گرافیک کاملا حرفه ای بر روی آنها وجود دارد. امروزه استفاده از کارتن های مقوایی بسیار افزایش یافته است و شما می توانید برای بسته بندی دیگر میوه های خود از آن ها استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *